Avatar

Chris Adsit: SPOJENIE S BOHOM

29 marca 2018
No Comments
1 662 Views

, Chris Adsit: SPOJENIE S BOHOMStali ste sa kresťanom. A čo ďalej?

Vaše rozhodnutie prijať Ježiša Krista do svojho života ako svojho Pána a Spasiteľa bolo koncom jednej cesty, ale začiatkom inej.

Odo dňa, keď ste sa narodili – a dokonca ešte predtým – vás Boh hľadal. Tak veľmi vás miluje, že konal deň a noc po celé roky na tom, aby sa s vami spojil. Vďaka tomuto spojeniu ste sa stali úplným a jeho veľké srdce z vás má radosť. Teraz vstúpil do vášho života a tá „naháňačka“ sa skončila! Vytvorili ste s ním večné spojenie.

Avšak koniec vášho predchádzajúceho života bol novým začiatkom. Teraz ste Božím dieťaťom a jeho ďalším veľkým cieľom je pomôcť vám dozrieť a zmeniť sa, aby ste „vo svojej viere a poznaní Božieho Syna dospeli k úplnej duchovnej zrelosti“ (Efezanom 4,13, NPK). To večné spojenie už je vytvorené, ale Boh má oveľa viac spojení, ktoré chce s vami nadviazať, aby bol váš vzťah v rovnováhe a mohli ste prežiť plnohodnotný život.

Biblické štúdium Spojenie s Bohom vám pomôže upevniť sa v mnohých základných vzťahoch s Bohom. Pochopíte a začnete aplikovať pojmy ako modlitba, štúdium Biblie, služba Ducha Svätého, spoločenstvo, svedectvo, duchovný boj atď. Vďaka tomu budete spojený s Bohom „na všetkých frontoch“, čo bude skvelým odrazovým mostíkom pre váš večný vzťah s ním!

Toto štúdium je určené rovnako pre úplne nových kresťanov, ako aj pre tých, ktorí sú už nejaký čas kresťanmi, ale majú pocit, že potrebujú občerstviť niektorú z oblastí svojho spojenia s Bohom. Je vhodné pre individuálne štúdium, ako aj na štúdium v skupinke. Každý člen skupinky môže jednotlivé lekcie preštudovať samostatne a potom môžu spolu diskutovať o Otázkach na zamyslenie/diskusiu.

Stiahnuť Spojenie s Bohom


Rev. Christopher B. Adsit je zakladateľom a výkonným riaditeľom Disciplemakers International, ktorý je súčasťou medzinárodnej kresťanskej ekumenickej organizácie Cru (na Slovensku známa pod menom Agapé Slovensko). Chris Adsit sa stal kresťanom v roku 1970 a po štyri roky ho viedli v učeníctve pracovníci služby Navigators na Štátnej univerzite v Colorade. V r. 1974, rok po promócii, sa pripojil k ľahkoatletickému tímu organizácie Athletes in Action (športová služba Cru) a stal sa reprezentantom Spojených štátov v desaťboji. Vďaka tomu, že bol školený v týchto dvoch organizáciách hlboko oddaných výchove učeníkov, pustil sa do desať rokov trvajúceho projektu, aby spracoval to, čo sa naučil, do ľahko aplikovateľnej metódy na výchovu učeníkov. Táto metóda je orientovaná na potreby ľudí, je založená na jednoduchých cieľoch, je intuitívna a zároveň systematická, pričom sa ľahko odovzdáva iným. Adsit bol ordinovaný Alianciou evanjelikálnych cirkví a žije so svojou manželkou Rahnellou a ich štyrmi deťmi v Eugene, v štáte Oregon.